عكس روز ناسا

عکس خیره کننده استقامت از مریخ

عکس خیره کننده استقامت از مریخ

ناسا تصویری از سیاره سرخ را که توسط مریخ نورد ˮاستقامتˮ در مریخ ثبت شده، منتشر نموده است که چشم اندازی خیره کننده از این سیاره را به نمایش می گذارد.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از ناسا، در تاریخ ۲۹ آوریل ۲۰۲۱ که مقارن با شصت و هشتمین روز مریخی حضور مریخ نورد "استقامت"(Perseverance) در سیاره سرخ بوده است، این مریخ نورد منظره سنگی مقابل تپه "سانتا کروز در دهانه "جیزرو"(Jezero) را ثبت کرده است.
این تصویر یک تصویر ترکیبی و اصطلاحا موزاییک رنگی پیشرفته حاصل از چندین تصویر است که با استفاده از نماهای چپ و راست سیستم دوربین "Mastcam-Z" بوجود آمده است.
این مریخ نورد راه را برای اکتشاف انسان در سیاره سرخ هموار می کند و سطح شناسی و آب و هوای باستانی مریخ را مطالعه می کند.
"استقامت" همینطور نخستین مریخ نوردی خواهد بود که نمونه هایی از سنگ های مریخ را که در این تصویر مشاهده می کنید، جمع آوری و ذخیره می کند تا بعدا بوسیله ی یک مأموریت دیگر به زمین آورده شوند.
به قول ناسا، این تخته سنگ ها نمونه هایی از نوع سنگ هایی هستند که محققان ناسا آنرا "Ch’al" (با تلفظ "چِش") می نامند که کلمه ای "ناواهو"یی (زبان یکی از بزرگترین قبایل سرخ پوستی) به معنای "قورباغه" است. این سنگ ها به صورت متوسط حدود ۵۰ سانتی متر عرض دارند.
منبع:

1400/12/13
23:31:01
5.0 / 5
833
تگهای خبر: عكس , محقق , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود