در یك شركت دانش بنیان محقق شد؛

جایگزین قیر در آسفالت تولید شد

جایگزین قیر در آسفالت تولید شد

به گزارش گردو دانلود محققان در یک شرکت دانش بنیان با ماده ای پلیمری جایگزینی برای قیر در آسفالت تولید کردند که سبب افزایش عمر آسفالت تا ۱۰ سال می شود.محمدرضا شاه محمدی مدیر عامل شرکت دانش بنیان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: ما با همکاری متخصصین در این شرکت توانستیم یک نوع ماده پلیمری را تولید نماییم که می تواند جایگزین قیر در آسفالت باشد.
وی با اشاره به اینکه به واسطه این ماده، کیفیت آسفالت به مراتب افزایش می یابد، اظهار داشت: آسفالتی که حالا مورد استفاده قرار می گیرد در مدت زمان کوتاهی ترک می خورد و با سرما و گرما موج بر می دارد.
به گفته وی، اما با این پلیمر که جایگزین قیر می شود، طول عمر آسفالت افزایش می یابد و سبب استقامت آسفالت می شود.
این فعال دانش بنیان اظهار داشت: به سادگی میتوان کیفیت آسفالت پلیمری را حداقل برای ده سال تضمین نمود.
وی با اشاره به اینکه این ماده پلیمری بیرنگ است، اضافه کرد: در همین راستا میتوان با استفاده از رنگ دانه ها آسفالت های رنگی ماندگار و باکیفیت را باکیفیت مشابه خارجی به تولید رساند.
به گفته مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، هر چند هزینه تولید آسفالت با استفاده از این ماده پلیمری کمی گران تر از نمونه آسفالت ساخته شده با قیر است اما به علت استقامت بالا و طول عمر بیشتر در مجموع اقتصادی تر از کاربرد قیر در تولید آسفالت خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه تابحال نمونه داخلی آن در کشور وجود نداشته، اظهار داشت: بنا داریم این طرح را در صورت سرمایه گذاری وسیع به کار بگیریم تا آسفالت هایی باکیفیت بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد و جایگزین آسفالت فعلی شود.
به گفته شاه محمدی، بیشتر مواد استفاده شده در تولید این قیر بعنوان مواد اولیه آسفالت در داخل کشور موجود است و این یک مزیت برای بهره برداران خواهد بود.

1400/12/10
22:22:15
5.0 / 5
593
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵