جوان سازی سلول های بنیادی با هدف مقابله با سرطان

جوان سازی سلول های بنیادی با هدف مقابله با سرطان

گردو دانلود: پژوهشگران ژاپنی با جوان سازی سلول های بنیادی، راهی پیدا کرده اند که آنها را برای مدت طولانی تری بمنظور مقابله با سرطان و درمان آن حفظ کنند.به گزارش گردو دانلود به نقل از نیواطلس، ایمنی درمانی یا ایمونوتراپی روشی جدید و امیدوارکننده برای درمان سرطان است، اما سلول های ایمنی فوق العاده ای که در قالب این روش مورد استفاده قرار می گیرند، در حین مقابله با سرطان خسته می شوند. پژوهشگران ژاپنی با جوان سازی سلول های بنیادی، توانسته اند برای نخستین بار آنها را برای مدت طولانی تری حفظ کنند.
سیستم ایمنی انسان قوی ترین ابزار در مقابل سرطان است، اما گاهی اوقات نیز به کمک نیاز دارد. سرطان زرادخانه ای از ترفندهای حیله گرانه را در اختیار دارد که از آنها برای جلوگیری از شناسایی یا تضعیف سلول های ایمنی که اهتمام در حمله به آن دارند استفاده می نماید. ایمنی درمانی سلول T CAR روشی برای تغییر شرایط به نفع انسان هاست.
انجام این کار مستلزم حذف اولیه سلول های ایمنی از بدن بیمار، مهندسی کردن آنها برای شناسایی پروتئین های خاص موجود در سلول های سرطانی و بازگرداندن آنها به بدن برای شروع روند نابودی سرطان است. در صورتیکه تعدادی از آزمایش ها نشان دهنده موفقیت این روش بوده اند، سلول های T CAR گذر زمان کارایی خودرا از دست می دهند و به سرطان فرصتی برای بازگشت می دهند.
یافتن راه هایی برای کاهش این خستگی می تواند بخش مهمی از بهبود پروسه ایمنی درمانی باشد. پژوهشگران به همین دلیل پروتئین ها و ژن های سیگنال دهنده ای را شناسایی کرده اند که بنظر می رسد سلول های ایمنی را در مقابل فرسودگی لطمه پذیر می کنند و پس مهار یا حذف آنها بعنوان راهی برای جلوگیری از نابودی سلول های ایمنی درحال بررسی است. این روش با موفقیت بر روی موش ها آزمایش شده و انتظار می رود مطالعات انسانی آن در آینده نه چندان دور شروع شود.


منبع:

1400/11/13
09:12:51
5.0 / 5
547
تگهای خبر: محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲