مجهز به ابزار ضد غلت زدن؛

تولید محصولی برای جلوگیری از چپ کردن تریلی ها

تولید محصولی برای جلوگیری از چپ کردن تریلی ها

گردو دانلود: یک شرکت تجاری یک صفحه اتصال خاص برای متصل کردن تریلرها به کابین کامیون ها و ماشین های سنگین ساخته که در صورت چپ کردن تریلرها کابین را بر روی زمین نگه می دارد.به گزارش گردو دانلود به نقل از نیواطلس، چپ شدن ناگهانی تریلرهای متصل به کامیون ها به سبب تصادف، شرایط بد آب و هوایی، لغزنده بودن زمین، چرخش های ناگهانی و غیره مشکلی است که بارها سبب زخمی و مجروح شدن رانندگان شده است.
شرکت آکسیل برای حل این مشکل یک سیستم متصل به سنسور طراحی نموده که در صورت چرخش و تغییر ناگهانی وضعیت تریلر با بهره گیری از باد شدید تولید شده توسط موتور جت کابین کامیون را در وضعیت عادی حفظ نموده و ضمن جدا کردن سریع کابین راننده، از چپ کردن آن جلوگیری می کند.
این شرکت آمریکایی می گوید نصب سیستم مورد اشاره بر روی کامیون ها از بیش از ۹۰۰۰ مورد مرگ و جراحت راننده های کامیون در این کشور جلوگیری می کند.
سیستم ضد چپ کردن این شرکت مجهز به یک ابزار ضد غلت زدن است که دارای یک واحد اندازه گیری اینرسی و حسگرهایی است که اطلاعات مربوط به رانندگی، ارتعاش و باد را تشخیص می دهد. این ابزار در صورت تشخیص حادثه واژگونی، مکانیزم رهاسازی را درگیر می کند تا در فاصله یک میلی ثانیه، تریلر از پشت کامیون جدا شده و کابین و راننده در وضعیت عمودی حفظ شوند.
این سیستم با موفقیت در جاده ها آزمایش شده و مقرر است با سرمایه گذاری ۵ میلیون دلاری برای تولید ۹۰۰۰ دستگاه کامیون در سال مورد استفاده قرار بگیرد.


منبع:

1400/11/05
22:25:23
5.0 / 5
981
تگهای خبر: تولید , سنسور , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان گردو دانلود