تکمیل ساختمان تمام خورشیدی تولیدکننده برق تا سال 2024

تکمیل ساختمان تمام خورشیدی تولیدکننده برق تا سال 2024

گردو دانلود: یک شرکت هلندی در کوشش برای تکمیل ساختمانی در این کشور تا سال 2024 است که بطور کامل از صفحات خورشیدی پوشانده شده است.به گزارش گردو دانلود به نقل از نیواطلس، ساختمان مورد اشاره که سان راک نام دارد، با نصب کامل صفحات خورشیدی قادر به تولید سالانه حدود ۱ میلیون کیلووات ساعت انرژی سبز است که پس از مصرف داخلی مازاد این برق را در اختیار شبکه توزیع هلند می گذارد.
این طرح با همکاری شرکت دولتی تایوانی تای پاور اجرا می شود و برای ذخیره و نگهداری تجهیزات انرژی تجدیدپذیر هم استفاده خواهد شد. بااینکه بیشتر نمای این ساختمان با پنل های خورشیدی پوشانده می شود، اما پنجره ها و دریچه هایی هم برای تهویه طبیعی وجود خواهد داشت.
ظاهر این ساختمان به شکل نیمه مدور طراحی شده و همین مساله توان آن برای جذب نور خورشید را بیشتر می کند. مساحت صفحات خورشیدی نصب شده بر روی این ساختمان به حداقل چهار هزار متر مربع می رسد و تولید ۱ میلیون کیلووات ساعت انرژی پاک توسط آن از سوزانده شدن ۸۵ تن نفت خام جلوگیری می کند. این رقم با افزوده شدن صفحات خورشیدی بیشتر به ۱.۷ میلیون کیلووات ساعت انرژی در سال افزایش می یابد.
این ساختمان ۱۲۹۰۰ متر مربع مساحت دارد و دارای یک کارگاه تعمیر و نگهداری، انبار و یک دفتر در داخل است. در طبقه اول، یک فضای گالری مانند برای مشاهده کارگاه تعمیر و نگهداری وجود دارد تا صفحات خورشیدی و پره های توربین بادی درحال تعمیر قابل مشاهده باشند. گالری دیگری در طبقه آخر برپا خواهد شد و سطح پشت بام یک تراس پر از درخت برای بازدیدکنندگان و کارمندان خواهد داشت.


منبع:

1400/10/30
10:44:16
5.0 / 5
545
تگهای خبر: تولید , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان گردو دانلود