دست زدن به صورت ربات آمکا ممنوع!

دست زدن به صورت ربات آمکا ممنوع!

به گزارش گردو دانلود پیشرفته ترین ربات انسان نما در فیلمی جدید دست فردی که می خواهد صورتش را لمس کند در هوا می گیرد.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این ربات که "آمکا" (Ameca) نام دارد توسط شرکت بریتانیایی Engineered Arts ساخته شده است.
در آخرین فیلمی که از "آمکا" انتشار یافته، این ربات هنگامی که فردی به بینی اش دست می زند خشمگین می شود و دست او را قبل از نزدیک شدن به صورتش می گیرد.
محققی انگشت خویش را به آرامی به صورت "آمکا" نزدیک و نزدیک تر می کند تا وقتی که این ربات دست او را می گیرد و از صورتش دور می کند.
شرکت Engineered Arts که در کورنوال (Cornwall) مستقر است هزینه ساخت این ربات را فاش نکرده است چونکه توسعه آن همچنان ادامه دارد.
این شرکت امیدوار است که "آمکا" نمایی از رباتیک در آینده را به مردم نشان دهد و در وبسایت خود نوشته است: "آمکا" که به صورت خاص بعنوان پلتفرمی برای توسعه فناوری های رباتیک آینده طراحی شده، یک ربات انسان نمای فوق العاده برای تعامل انسان و ربات است. تمرکز ما فراهم کردن فناوری های نوآورانه ای است که قابل اطمینان و قابل ارتقا باشند و ساخت آنها آسان باشد.
شرکت Engineered Arts در سال ۲۰۰۵ شکل گرفت. در آخرین بروزرسانی ربات "آمکا"، این شرکت اعلام نمود که ربات آنها زمانی که وارد حریم شخصی اش شوید واکنش نشان داده است.
در حالیکه "آمکا" قادر به راه رفتن نیست اما شرکت سازنده می گوید که آنها درحال کار بر روی نسخه ای با توانایی راه رفتن هستند و ربات را بگونه ای طراحی نموده اند که قابل ارتقا باشد.
اما قبل از آن که "آمکا" بتواند راه برود موانع زیادی وجود دارد که باید بر آنها غلبه کرد. راه رفتن برای یک ربات کار دشواری است. باآنکه ما در این مورد تحقیق کرده ایم اما ربات انسان نمایی که راه برود نساخته ایم.
شرکت Engineered Arts ربات دیگری به نام "آدران"(Adran) هم تولید کرده است. این ربات ۲۲ عملگر مکانیکی(actuator) دارد که به آن امکان حرکت دادن چشم ها و دهان را مشابه یک انسان واقعی می دهد. "آدران" همان چیزی است که "Engineered Arts" بعنوان "مسمر" توصیف می کند یعنی سیستمی برای ساخت ربات های انسان نما که قدرتمند، زیبا و مقرون به صرفه هستند. به نقل از این شرکت، ربات های مسمر می توانند طیف وسیعی از احساسات انسانی را به نمایش بگذارند و شبیه به هرکسی باشند.
هر ربات مسمر از اسکن سه بعدی افراد واقعی مجموعه طراحی و ساخته شده است و به ما امکان شبیه سازی ساختار استخوان ها، بافت پوست و حالات صورت را می دهد.
"آمکا" پروژه اصلی شرکت Engineered Arts است و ساخت و توسعه ربات سوفیا را هم دنبال می کند. ربات سوفیا که در سال ۲۰۱۶ رونمایی گردید یک ربات انسان نمای بسیار باهوش با صورتی واقعی است که می تواند پلک بزند، این سو و آن سو را نگاه کند و صحبت کند.
این ربات انسان نما که توسط شرکت هنگ کنگی هانسون رباتیک ساخته شده است قادر به صحبت کردن، خندین و جوک گفتن است. سوفیا در سال ۲۰۱۷ تابعیت قانونی عربستان سعودی را دریافت کرد.


1400/10/06
10:38:17
5.0 / 5
918
تگهای خبر: پروژه , تولید , رباتیك , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان گردو دانلود