قالیباف مطرح كرد:

توجه به سرمایه گذاری در توسعه علمی در برنامه هفتم توسعه

توجه به سرمایه گذاری در توسعه علمی در برنامه هفتم توسعه

به گزارش گردو دانلود رییس مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه لازم است سرمایه گذاری در توسعه علمی توسط بخش خصوصی انجام بگیرد، اظهار داشت: مقرر است در برنامه هفتم به این مساله توجه گردد.به گزارش گردو دانلود به نقل از مهر، محمد باقر قالیباف قبل از ظهر امروز از نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی در محل بوستان گفتگو بازدید نمود.
وی در حاشیه این بازدید درباب دستاوردهای جهاد دانشگاهی اظهار داشت: یکی از خاصیت های مهم دستاوردهایی که از آنها بازدید داشتیم، خاصیت های علمی و فناورانه بوده است.
قالیباف با اعلان اینکه این نمایشگاه نمادی برای اتکاء به نیروهای داخلی است، گفت: پژوهشگران جهاد دانشگاهی توانستند در مواردی با فناوران خارجی ارتباط بگیرند و در انتقال تکنولوژی همکاری کنند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستاوردهای جهاد دانشگاهی در حوزه پزشکی اظهار داشت: پژوهشگران جهاد توانستند اقدامات پزشکی ماندگاری را انجام دهند و در راه علم حرکت کنند تا بتوانیم از این دستاوردها بصورت کاربردی بهره مند شویم.
وی اضافه کرد: ما در کشور علم را برای توسعه مورد توجه قرار می دهیم اما در شرایطی هستیم که باید بصورت مسئله محور حرکت نماییم. دستاوردهای جهاد دانشگاهی برپایه مسئله محوری بوده است. حالا نیاز است که سیاستمداران پیشرانان تحول اقتصادی را مشخص کرده و اولویت ها و ظرفیت ها را پای کار بیاورند.
قالیباف با اشاره به نقطه ضعف سیاستمداران اشاره کرد: یکی از نقطه ضعف های سیاستمداران این است که با هزاران زحمت تکنولوژی را به نتیجه می رسانند اما آن طور که باید روی این تکنولوژی ها سرمایه گذاری نمی گردد.
وی تاکید کرد: می توان این چنین برداشت کرد که ما نقدینگی لجام گسیخته ای داریم اما برای بردن آن به فضای تولید و سرمایه گذاری باید تأمل نماییم.
رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: سال قبل در مجلس اهتمام داشتیم اقداماتی را به انجام برسانیم که موضوع سرمایه گذاری به بخش خصوصی هدایت شود. اگر این کار انجام نشود، وضعیت بزرگی در زمینه فرهنگی، آموزشی، مهندسی و پزشکی به فعل تبدیل نمی گردد. بگفته قالیباف اهتمام می نماییم در بودجه ۱۴۰۱ اقدامات لازم را مدنظر قرار دهیم. بنا داریم در برنامه هفتم که شش ماه آتی تنظیم خواهد شد، نقاط ضعف سیاست گذاری ها را برطرف نماییم تا شاهد تحولات اقتصادی با کمک جوانان و گفتمان علمی باشیم.


منبع:

1400/10/05
23:23:22
5.0 / 5
563
تگهای خبر: تكنولوژی , تولید , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴