5 پروژه برای تنوع بخشی به مصرف نهاده های دام و طیور اجرا شد

5 پروژه برای تنوع بخشی به مصرف نهاده های دام و طیور اجرا شد

ستاد توسعه زیست فناوری اعلام نمود ۵ پروژه برای تنوع بخشی به مصرف نهاده های دام و طیور اجرا شد.به گزارش گردو دانلود به نقل از معاونت علمی و فناوری، اجرای ۵ پروژه ملی برای تنوع بخشی به مصرف نهاده های دام و طیور عملیاتی شده است. برنامه هایی «چون جایگزینی ذرت و سویا با ضایعات کشاورزی داخلی برای خوراک دام، طیور و آبزیان( ۱۵۰۰ تن در ما)»، «تولید خوراک دام از ضایعات نخیلات( تولید ۳۰ تن خوراک فرآوری شده در روز)»، «تولید دستگاه پخت و بازیافت ضایعات پروتئینی( قابلیت تولید ۱۵۰۰ تن محصول پروتئینی در سال)»، «فرآوری و غنی سازی کود طیور برای تغذیه دام(روزانه ۴۰ تن)» و «انجام مطالعات فارمی( تعیین سطح بهینه استفاده از گندم در جیره جوجه های گوشتی)».
پیش بینی ها از این حکایت دارد که با اجرای کامل این طرح ها ۷ میلیون دلار صرفه جویی ارزی در کشور رقم بخورد. برنامه هایی که با اختصاص ۹ میلیارد تومان اجرایی می شود. البته این کار با چالش هایی چون بازار بزرگ واردات، عدم وجود مزرعه الگو و مشکلات تأمین نهاده ها مواجه می باشد.
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای سامان دهی به این حوزه اقداماتی هم در دست اجرا دارد که میتوان به «استفاده از علوفه کامل نیشکر در تغذیه دام»، «استفاده از ضایعات میوه و تره بار در تغذیه دام»، «تولید خورک دام از سرشاخه نیشکر فرآوری شده»، «استفاده از ضایعات پسته در تغذیه دام»، «استفاده از برگ و طوقه چغندرقند درتغذیه دام» و غیره اشاره نمود.


منبع:

1400/10/03
10:59:07
5.0 / 5
737
تگهای خبر: پروژه , تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان گردو دانلود