شباهت بی نظیر و ترسناک سر رباتیک به انسان

شباهت بی نظیر و ترسناک سر رباتیک به انسان

به گزارش گردو دانلود فیلمی از سر یک ربات انسان نما انتشار یافته که شباهت بی نظیر آن به سر واقعی انسان کمی آنرا ترسناک کرده است.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، از فیلم اکس ماکینا(Ex Machina) گرفته تا پلیس آهنی(Robocop)، ربات های انسان نما همیشه سوژه ی فیلمهای علمی تخیلی بوده اند اما حالا این ربات ها به حقیقت تبدیل گشته اند و ربات شرکت "Engineered Arts" یکی از واقعی ترین ربات ها را دارد.
این سر رباتیک که "آدران"(Adran) نام گرفته است ۲۲ عملگر مکانیکی(actuator) دارد که به آن امکان حرکت دادن چشم ها و دهان را مشابه یک انسان واقعی می دهد.
فیلمی عجیب و ترسناک از آدران انتشار یافته است که در آن این ربات به دوربین چشمک می زند، فکش را تکان می دهد و حتی پوزخند می زند.
"Engineered Arts" این فیلم را در صفحه یوتیوب خود منتشر نموده است. باآنکه این شرکت تصریح کرد که کارهای بیشتری باید قبل از آماده شدن آدران صورت گیرد.
این شرکت نوشت: این تنها یک آزمایش کوچک از حرکت سر ربات با سیستم "مسمر"(Mesmer) است. "آدران" همان چیزی است که "Engineered Arts" بعنوان "مسمر" توصیف می کند یعنی سیستمی برای ساخت ربات های انسان نما که قدرتمند، زیبا و مقرون به صرفه هستند.
سر و گردن این ربات ۲۲ عملگر مکانیکی دارد که تنها پنج مورد از آنها اطراف دهان ربات هستند و این تعداد برای لب زدن به اندازه ی کافی خوب نیست بنابراین ربات در این فیلم کوتاه صحبت نمی کند.
به نقل از این شرکت که در کورنوال مستقر است، ربات های مسمر می توانند بخش عمده ای از احساسات انسان ها را به نمایش بگذارند و شبیه هرکسی شوند.
هر ربات مسمر از اسکن سه بعدی افراد واقعی مجموعه طراحی و ساخته شده است و به ما امکان شبیه سازی ساختار استخوان ها، بافت پوست و حالات صورت را می دهد.
این شرکت برای ساخت یک ربات مسمر، ابتدا از یک اسکنر سه بعدی شخصی سازی شده برای ثبت تصویر از سوژه در چندین زاویه استفاده می نماید. سپس این تصاویر با مقایسه رنگ های پیکسل به صورت دیجیتالی به یک مدل سه بعدی تبدیل می شود. زمانی که این مدل سه بعدی ساخته شد، یک قالب دقیق از آن توسط چاپگر سه بعدی ایجاد می شود.
درون این قالب سیلیکون ریخته می شود و سپس جزئیاتی مثل مو و رنگ پوست به صورت دستی به آن اضافه می شود. در نهایت این پوست سیلیکونی بر روی سر رباتیک قرار داده می شود تا بتواند درست مانند یک چهره واقعی حرکت نماید.
این شرکت هزینه ساخت ربات ها را اعلام نکرده است اما روی وب سایت آنها نوشته شده است که از آن جا که ربات های ما قابل شخصی سازی هستند و میتوان گزینه های بی شماری به آنها اضافه کرد ازاین رو قیمت ثابت وجود ندارد.


این اولین باری نیست که ربات های انسان نمای این شرکت سرخط خبرها شده است.
اوایل ماه جاری، "Engineered Arts" از پیشرفته ترین ربات انسان نمای جهان به نام آمکا رونمایی نمود.
در فیلمی که از این ربات به اشتراک گذاشته شده بود میتوان حرکت کردن ربات قبل از باز کردن چشم هایش و نمایش حالت متعجب را مشاهده کرد.
این ربات چندین بار پلک زد و با کنجکاوی به بازوی رباتیک خود نگاه کرد.منبع:

1400/09/24
09:56:32
5.0 / 5
703
تگهای خبر: دیجیتال , رباتیك , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳