تولید ربات چهارپا چرخ دار برای تحویل کالا

تولید ربات چهارپا چرخ دار برای تحویل کالا

گردو دانلود: پژوهشگران سوئیسی از تولید رباتی آگاهی داده اند که هم بر روی چهارپا و هم بر روی دو پا راه می رود و برای تحویل انواع کالا قابل استفاده می باشد.به گزارش گردو دانلود به نقل از نیواطلس، این ربات از انعطاف زیادی برای راه رفتن برخوردارست و می تواند به سمت عقب یا جلو حرکت نماید. این ربات در محیط های شهری می تواند به شکل گسترده برای خرید و حمل کالا تا منزل یا محل کار مورد استفاده قرار بگیرد.
این ربات که ANYmal نام دارد، توسط شرکت سوئیسی سوئیس مایل تولید شده که از زیرمجموعه های ETH Zurich شمرده می شود. ربات مذکور مانند نسخه اصلی دارای چهار پایه است و با قفل کردن چرخ ها در انتهای آن پایه ها، همچنان می تواند در مواقع لزوم مانند یک حیوان چهارپا راه برود. این خاصیت به ویژه هنگامی که ربات مجبور به بالا رفتن از پله ها است مفید می باشد، به ویژه که سایر ربات های چرخ دار در این شرایط متوقف می شوند.
برای حرکت در امتداد پیاده روها، کف زمین و سایر سطوح صاف، غلتیدن بسیار سریع تر و کم مصرف تر از راه رفتن است. در اینجاست که چرخ های موتوری وارد عمل می شوند، برای اینکه این مدل می تواند با سرعت ۲۲ کیلومتر در ساعت (۱۴ مایل در ساعت) حرکت نماید. همچنین، اگر ربات نیاز به پایین آمدن از مجموعه ای از پله ها یا پایین آمدن از حاشیه یک مسیر دارد، پاها خم می شوند تا بعنوان ضربه گیر عمل کنند.
ربات مورد اشاره مجهز به جی پی اس، سنسورهای لیدار و دوربین هایی برای مسیریابی خودکار در خیابان های شهرها و اجتناب از برخورد با موانع است. زمان ارائه عمومی و قیمت این ربات هنوز اعلام نشده است.


منبع:

1400/09/14
22:35:55
5.0 / 5
703
تگهای خبر: تولید , سنسور , شركت , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵