در پی ایجاد حفره در ماژول روسی

آژانس فضایی روسیه به دنبال شکایت از فضانورد ناسا است

آژانس فضایی روسیه به دنبال شکایت از فضانورد ناسا است

به گزارش گردو دانلود روسکاسموس( Roscosmos)، آژانس فضایی روسیه، فضانورد ناسا را تهدید به شکایت نمود. این آژانس فضایی پیش از این ادعا کرده بود که فضانورد ناسا حفره ای دو میلی متری در ماژول سایوز MS-۰۹ این آژانس بوجود آورده است.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، آژانس فضایی روسیه اخیرا تحقیقات خویش را حول محور موضوعی که آنرا یک خرابکاری می داند به اتمام رسانده و "سرنا انون-چنسلر"(Serena Auñón-Chancellor) فضانورد ناسا را که در سال ۲۰۱۸ و در زمان وقوع حادثه در ایستگاه فضایی بین المللی بوده، مقصر اعلام نموده است.
این اتهامات به مجریان قانون روسیه منتقل شده و به روسکاسموس اجازه داده تا اتهامات وارده به این فضانورد را اعلام نماید.
روزنامه ایزوستیا(Izvestia) در روز جمعه گزارش داد که "سرنا انون-چنسلر" با امید بازگشت زود هنگام به زمین این حفره را در ماژول روسی بوجود آورده است.
منابع به روزنامه روسی گفته اند که "انون-چنسلر" به علت ایجاد لخته خون یا بروز یک مشکل خانوادگی قصد داشته زودتر از موعد ایستگاه فضایی را ترک کند.
به نقل از تاس، افراد روسکاسموس می گویند که این حفره ها به دست فردی ناآشنا با ساختار ماژول روسی بوجود آمده و هیچ اقدام حمایتی مناسبی برای اطمینان از دقیق بودن حفاری در گرانش کم انجام نشده است.
این حفره در تاریخ ۳۰ اوت سال ۲۰۱۸ زمانی که فشار هوای درون ماژول در نتیجه ی نشتی کاهش پیدا کرد، پیدا شد. فضانوردان روسی به سرعت این حفره را پر کرده و آنرا با چندین لایه از رزین اپوکسی که نوعی چسب است پوشاندند.


بعد از بسته شدن این حفره فضانوردان چندین عکس و ویدئو از آن ثبت کردند. یکی از مقامات روسیه در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ اعلام نمود که به نظر می آید این حفره با استفاده از یک مته و به صورت عمدی بوجود آمده باشد.
روسیه در سال ۲۰۱۹ تحقیق در این مورد را شروع کرد و در ماه آگوست اتهاماتی ضد "انون-چنسلر" بیان نمود.
ناسا اما این اتهامات را رد کرد و بدون اشاره به مشکلات پزشکی از این فضانورد حمایت کرد. بیل نلسون، رئیس ناسا در توییتر خود در ماه آگوست نوشت: من کاملا از سرنا حمایت می کنم.
با این وجود پیشرفت های اخیر راه های جدیدی برای آژانس فضایی روسکاسموس فراهم نموده تا از فضانورد ناسا شکایت کنند.
ناسا ادعا می کند که فضانوردان هیچگاه در معرض خطر خفگی نبودند و یک فضاپیمای نجات برای بازگرداندن آنها به زمین به ایستگاه فضایی متصل بوده است.
در ادامه تحقیقات، تصاویر نشان داد که این حفره از درون ماژول بوجود آمده و احتمال ایجاد شدن آن به وسیله زباله های فضایی مردود است.
در هنگام بروز این حادثه، "سرگئی پروکوپیف"(Sergey Prokopyev) و "اولگ کانوننکو"( Oleg Kononenko) فضانوردان روس به همراه "السکاندر گرست" (Alexander Gerst) فضانورد اروپایی در ایستگاه فضایی حضور داشتند.
اتهامات ضد "سرنا انون-چنسلر" در ایتارتاس انتشار یافته است و به گزارش آنها این امکان وجود ندارد که ماژول در زمین گرفتار مشکل شده باشد چونکه در این صورت موفق به گذراندن آزمایش محفظه خلاء نمی شد.
آنها همینطور ادعا کردند که دوربین ها در محل تلاقی بخش های روسی و آمریکایی به صورت مرموزی در آن زمان کار نمی کرد و فضانوردان ایالات متحده هم از دادن تست دروغ سنجی سر باز زدند.
منابع روسکاسموس به تاس گفتند که فضانوردان روسیه تست دروغ سنجی دادند و به آژانس فضایی روسیه اجازه آزمایش تجهیزات و مته های ایستگاه فضایی داده نشد.1400/09/11
14:15:52
5.0 / 5
657
تگهای خبر: عكس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان گردو دانلود