برنامه هوندا برای ساخت تاکسی پرنده، ربات های انسان نما و کمک به استقرار در کره ماه

برنامه هوندا برای ساخت تاکسی پرنده، ربات های انسان نما و کمک به استقرار در کره ماه

شرکت ژاپنی ˮهونداˮ بمنظور ایجاد فناوری نسل جدید و کمک به دومین مسابقه فضایی تاریخ می خواهد مبادرت به ساخت تاکسی های پرنده برقی، ربات های انسان نما و کمک به استقرار در کره ماه نماید.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت "هوندا" بتازگی برنامه های خودرا برای ساخت پرنده های عمودپرواز برقی(eVTOL)، ربات های انسان نما و حتی کمک به استعمار ماه منتشر نموده است. این شرکت می گوید همه این برنامه ها بلند پروازانه و فراتر از کمک به حل مسائل و مشکلات حمل و نقل هستند.
این برنامه ها برای شرکتی که بیشتر با ساخت خودرو های مشهوری مانند مدلهای "سیویک" و "آکورد" شناخته می شود، اعجاب انگیز است.
برنامه های "هوندا" برای ساخت تاکسی های پرنده برقی، بسیار نزدیک به فعالیت اصلی شرکت است. البته برخلاف خیلی از رقبا دراین زمینه، "هوندا" بیشتر بر سیستم پیشران ترکیبی با توربین گازی تمرکز خواهدنمود تا یک تاکسی پرنده تمام الکتریکی.
تاکسی پرنده "هوندا" که شبیه به بالگرد خواهد بود موسوم به "هوندا انویسیج"(Honda Envisage) نه فقط برای رفت و آمد درون شهری، بلکه برای سفرهای بین شهری نیز استفاده خواهد شد.
در مورد ساخت ربات نیز "هوندا" دارای تجربه است. "آسیمو" نام رباتی که چند سالی است در اخبار مطرح است و نمونه ای بارز از فعالیت این شرکت دراین زمینه است. گام بعدی "هوندا"، ساخت ربات های انسان نما است که می توانند ازراه دور توسط کاربران هدایت شوند.
این ابتکار موجب می شود تا اپراتورهای انسانی در هر نقطه ای از جهان و در مکان های خطرناک، کاملاً دور از خطر باشند. این شرکت قبلاً اثبات مفهوم این فناوری را در قالب یک دست و انگشتان رباتیک که می توانند ازراه دور کنترل شوند، ارائه کرده است.
این دست و انگشتان رباتیک که بدون بدن است، قادر به کار با ابزار با نیرو و مهارت کافی است. "هوندا" معتقد می باشد که پتانسیل ها در این عرصه بسیار زیاد است و امیدوار است در چند سال آینده جزییات بیشتری را فاش کند.
حالا چه بخواهیم باور نماییم چه نه، "هوندا" می خواهد به استقرار در کره ماه کمک نماید. باتوجه به برنامه های این شرکت برای مساعدت با استقرار در ماه، این بلندپروازانه ترین برنامه این شرکت بین سه مورد اعلامی است. باتوجه به تجربه اندک یا حتی فقدان آن بطور کلی دراین زمینه، دیدن آنچه که این شرکت می تواند از آستین خود بیرون بیاورد جالب خواهد بود.
در صورتیکه این شرکت هنوز برنامه ای برای ایجاد پایگاه در ماه ندارد، به دنبال یافتن راه هایی است که به ارائه راهکارهای فناورانه برای پشتیبانی از حیات در ماه در آینده کمک نماید. به همین دلیل "هوندا" بتازگی همکاری خودرا با آژانس فضایی ژاپن(JAXA) بمنظور ایجاد "سیستم تجدیدپذیر گردش انرژی در سطح ماه" آغاز نموده است.
با این وجود چنین طرحی کاملاً به وجود آب در سطح ماه بستگی دارد که بسیار محتمل است. یک مثال از این برنامه، فناوری الکترولیز آب با فشار بالا است که می تواند آب را تجزیه کرده و هیدروژن و اکسیژن بوجود آورد. اکسیژن بدست آمده می تواند برای مساعدت با تنفس در ماه مورد استفاده قرار گیرد، در صورتیکه هیدروژن، پایه سوخت موشک برای ماموریت های ماه است.
"هوندا" همین طور امیدوار است با توسعه موشک های کوچک در آینده بتواند وارد بازار موشک ها شود تا از پرتاب ماهواره های مدار نزدیک زمین بی نصیب نماند و شاید حتی پا را فراتر از آن بگذارد.
باید دید چه تعداد از این برنامه های بلندپروازانه به ثمر می نشینند، اما در عین حال "هوندا" قصد ندارد از فعالیت اصلی خود یعنی خودروسازی دور شود. دهه پیش رو یک دهه جالب برای این شرکت خواهد بود، بدین سبب باید به تماشای فعالیت این شرکت نشست.1400/07/11
09:55:31
5.0 / 5
1224
تگهای خبر: رباتیك , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴