نصب دومین آرایه خورشیدی در سومین پیاده روی فضایی

نصب دومین آرایه خورشیدی در سومین پیاده روی فضایی

به گزارش گردو دانلود فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی در سومین پیاده روی فضایی طی یک هفته نصب یک جفت آرایه خورشیدی را در روز جمعه به آخر رساندند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، شین کیمبرو(Shane Kimbrough) و توماس پسکه(Thomas Pesquet) با موفقیت دومین آرایه خورشیدی را نصب کردند که انرژی ایستگاه فضایی بین المللی را در خلال دهه آینده تأمین خواهند کرد.
نصب این آرایه ها باید در دو پیاده روی فضایی به اتمام می رسید اما بروز مشکلات فنی در تاریخ ۱۶ ژوئن برنامه را به تاخیر انداخت. در نتیجه ی این مشکل، صفحه ی خورشیدی تا روز یکشنبه که دومین پیاده روی فضایی انجام شد نتوانست به صورت کامل باز شود.
در روز گذشته زمانی که پسکه پیچ آخر را باز کرد صفحه ی رول شده ی خورشیدی به آرامی گسترش یافت و باز شدن آن به صورت کامل ۱۰ دقیقه زمان برد.
بیشتر اقدامات در هنگام شب انجام شدند چونکه ناسا نمی خواست نور خورشید به صفحات خورشیدی زمانی که فضانوردان در محل بودند و دست شان روی منبع برق بود بتابد.
این صفحات خورشیدی که توسط موشک شرکت اسپیس ایکس (SpaceX) به ایستگاه فضایی منتقل شدند به بزرگی صفحات قبلی نیستند اما به کمک فناوری های نوین می توانند انرژی بیشتری تولید کنند. ناسا می خواهد در سال آینده چهار صفحه ی خورشیدی دیگر به این ایستگاه فضایی بفرستد.
نخستین آرایه های خورشیدی ایستگاه فضایی بعد از ۲۰ سال از کار افتادند.1400/04/05
19:43:55
5.0 / 5
479
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳