سورنا ستاری:

ساخت سیمولاتورهای پزشكی برای دانشجویان رشته های پزشكی

ساخت سیمولاتورهای پزشكی برای دانشجویان رشته های پزشكی

به گزارش گردو دانلود معاون علمی و فناوری با اعلان اینکه سیمولاتورهای پزشکی تولید شده توسط پژوهشگران کشور در مواردی بدون مشابه خارجی هستند، اظهار داشت: به زودی وارد پروتکلهای آموزشی با این سیمولاتورها در کشور خواهیم شد.به گزارش گردو دانلود به نقل از مهر، سورنا ستاری امروز در نمایشگاه سیمولاتورهای پزشکی که در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وزارت بهداشت همیشه حامی شرکت های دانش بنیان در زمینه های پزشکی بوده است.
وی با اشاره به این نمایشگاه اظهار داشت: دستاوردهای پژوهشگران کشور در زمینه تجهیزات پزشکی و سیمولاتورها، نفوذ شرکتها در زمینه های بهداشتی، کلینیکالی و بیمارستانی را نشان میدهد.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه کرد: ما از چندین ماه پیش بصورت جدی آموزش های پزشکی را در امتداد افزایش کیفیت آموزش های مجازی در قالب سیمولاتورها شروع کردیم.
ستاری اظهار داشت: استفاده از سیمولاتورهای پزشکی می تواند کیفیت آموزش های پزشکی را ارتقاء دهد و منجر به رشد بحث پژوهشی در دانشکده های پزشکی می شود.
وی با اعلان اینکه آموزش های پزشکی بواسطه سیمولاتورها، یک اتفاق نو در کشور است، اظهار داشت: هر یک از سیمولاتورها کاربردهای مختلفی دارند که نمونه های آنها توسط پژوهشگران کشور تولید شده یا حتی تعدادی از آنها نمونه های خارجی ندارند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: این نشان میدهد که فناوران کشور ایده های نو و جدیدی دراین زمینه ها ارائه کرده اند که حتی در دنیا مشابه ندارد.
وی با تاکید بر این که به زودی وارد پروتکلهای آموزشی بواسطه سیمیلاتورهای پزشکی می شویم، اظهار داشت: از این سیمولاتورها، جراحان، دانشجویان و خیلی از افرادی که در زمینه پزشکی فعالیت می نمایند، می توانند بهره ببرند.
به گفته ستاری، آموزش بوسیله این سیمولاتورها یک نفوذ فکری فوق العاده است که باید از فناوران این حوزه تشکر کرد.


منبع:

1400/03/27
11:08:18
5.0 / 5
639
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود