شناسایی سریع و دقیق آنتی بادی های كووید-۱۹ با یك آزمایش جدید

شناسایی سریع و دقیق آنتی بادی های كووید-۱۹ با یك آزمایش جدید

به گزارش گردو دانلود محققان ˮدانشگاه وسترنˮ(Western University) در مطالعه اخیرشان موفق به توسعه آزمایش جدیدی شده اند که می تواند آنتی بادی های کووید-۱۹ را به سرعت و بسیار دقیق شناسایی کند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از تکنولوژی نتورکس، تعدادی از پژوهشگران دانشگاه وسترن در مطالعه اخیرشان یک آزمایش ساده و در عین حال دقیق و سریعی توسعه داده اند که از هر آزمایشی که تابحال در کانادا توسعه داده شده دقیق تر است و هدف محققان از توسعه چنین آزمایشی این بوده که دریابند بدن چه افرادی آنتی بادی کووید-۱۹ تولید می کند.
این آزمایش می تواند به ابزاری اساسی و مهم برای کمک به شناسایی و تعیین مصونیت افراد بعد از مبتلا شدن به عفونت و حتی بعد از واکسیناسیون تبدیل گردد.
آزمایش مذکور که توسط پروفسور "شان لی"(Shawn Li)، رئیس بخش تحقیقات مرکز پروتئومیکس و ژنومیک عملکردی کانادا و همکارانش در دانشکده پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه تورنتو توسعه یافته است می تواند آنتی بادی ها را در عرض پنج دقیقه شناسایی کند.
آزمایش یاد شده می تواند از دو نمونه سرم یا پلاسما برای تشخیص آنتی بادی استفاده نماید و گفتنی است که محققان با آزمایش بر روی صدها نمونه متوجه شده اند که آزمایش مذکور دارای نتایج منفی کاذب و مثبت کاذب نیست.
هم اکنون کمتر از ۲۰ آزمایش آنتی بادی توسط بهداشت کانادا تأیید شده است و به علت هزینه های زیاد و مدت زمان پردازش طولانی آزمایشات، جهت استفاده در سطح جامعه ایده آل نیستند.
از آزمایش مذکور نمی توان برای تشخیص اینکه آیا شخصی تازه به این ویروس آلوده شده است یا خیر استفاده کرد، با این وجود، به اندازه کافی حساس است که آنتی بادی ها را چند روز بعد از ابتلای افراد به بیماری، اندازه گیری نماید. نمونه ها را می توان در آزمایشگاه(به صورت دسته های بزرگ یا جداگانه) یا در کنار تخت بیماران مورد پردازش و تجزیه و تحلیل قرار داد.
بودجه توسعه این آزمایش آنتی بادی توسط "صندوق تحقیقات سریع کووید-۱۹ "(COVID-۱۹ Rapid Research Fund) در اونتاریو تأمین شد و این صندوق مبلغ ۲۰ میلیون دلار برای انجام این تحقیق به محققان کمک کردند.
منبع:

1399/10/30
22:35:41
0.0 / 5
842
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود