ادعای یك متخصص عفونی

شاید كروناویروس پیش از ساخت واكسن نابود شود!

شاید كروناویروس پیش از ساخت واكسن نابود شود!

به گزارش گردو دانلود پیشبینی های مختلفی در مورد بیماری همه گیر كروناویروس جدید یا همان كووید-۱۹ صورت گرفته است كه متأسفانه هنوز یك مشكل بهداشتی جدی در سرتاسر جهان است، اما یك متخصص اعتقاد دارد كه این بیماری امكان دارد به خودی خود و حتی پیش از اینكه یك واكسن برای آن ساخته شود، از بین برود.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از تک تایمز، یک متخصص بیماری های عفونی از ایتالیا به نام پروفسور "متئو باستی"(Matteo Bassetti) ادعا می کند که ویروس "SARS-CoV-۲" که به نام کروناویروس جدید شناخته می شود، برپایه مشاهدات وی روی بیماران، شدت و زهرآگینی خویش را از دست داده است.
پروفسور "باستی" در مصاحبه با تلگراف اظهار داشت: این [ویروس] در ماه مارس و آوریل مثل یک ببر خشمگین بود، اما حالا مانند یک گربه وحشی است. حتی بیماران سالخورده ۸۰ یا ۹۰ ساله حالا از بستر بیماری برمی خیزند و بدون کمک دستگاه نفس می کشند، در حالیکه در دو یا سه روز قبل آن نزدیک به مرگ بودند.
این پزشک برپایه تجربه خود اعتقاد دارد که کووید-۱۹ در حال تغییر شدت خود است. به قول وی، عوامل مختلفی می تواند در تضعیف کروناویروس جدید دخیل باشد، همچون رعایت قرنطینه و پیروی از پروتکل های فاصله گذاری اجتماعی که توانسته است شدت واگیر این ویروس را بکاهد.
همینطور این عقیده وجود دارد که این کاهش شدت می تواند ناشی از بهبود درمان های کووید-۱۹ باشد.
"باستی" حتی اظهار می کند که این ویروس امکان دارد به خودی خود حتی پیش از اینکه یک واکسن برای آن ساخته شود، از بین برود. این در شرایطی است که کارشناسان می گویند واکسن های احتمالی کووید-۱۹ الان در کارآزمایی های بالینی هستند و به احتمال زیاد می توانند در سال ۲۰۲۱ ساخته و توزیع شوند.
البته همه با پروفسور "باستی" موافق نیستند. ادعای وی توسط سایر متخصصان این حوزه همچون یک متخصص از دانشگاه کلمبیا به نام دکتر "آنجلا راسموسن" مورد مخالفت قرار گرفته و گفته است: هیچ مدرکی در خصوص اینکه کروناویروس در حال از دست دادن قدرت خود است، وجود ندارد.
او همینطور اظهار داشت که البته حالا انتقال و شیوع کمتری وجود دارد، اما این بدان معنا نیست که ویروس تضعیف شده است.
یک متخصص دیگر از دانشگاه گلاسکو به نام دکتر "اسکار مک لین" هم با "باستی" مخالف است و می گوید مطرح کردن این ادعا تنها بر مبنای مشاهدات مربوط به آزمایشات کروناویروس، خطرناک می باشد. باآنکه وی اذعان داشت که از نظر نظریه امکان دارد "SARS-CoV-۲" از راه جهش تضعیف شود.
وی اظهار داشت که اگر ادعاهای جدیدی در مورد کووید-۱۹ به وجود می آید، باید به شکل سیستماتیک تأیید شود و هیچ کس نباید ویروس را بدون مدارک قابل اعتماد و موثق، تضعیف شده فرض کند.
بعضی از کارشناسان حتی معتقدند که ما در سال ۲۰۲۱ هم میزبان کووید-۱۹ خواهیم بود، چونکه واکسن صرف نظر از آنچه شرکت های دارویی می گویند در سال ۲۰۲۰ تولید و توزیع نخواهد شد.
باآنکه امکان دارد امروز شیوع بیماری کمتر از گذشته باشد، اما این بدان مفهوم نیست که ما از خطر گذشته ایم.
چندین کشور تابحال منحنی شیوع کووید-۱۹ را صاف کرده و قادر به آزاد کردن پله ای محدودیت ها شده اند، اما کارشناسان معتقدند موج دوم یا سوم شیوع این ویروس قریب الوقوع است.
از آغاز ظهور بیماری همه گیر کووید-۱۹ بیشتر از ۹ میلیون مورد مبتلا شدن در سرتاسر جهان تأیید شده است که بیشتر از ۴۷۰ هزار تلفات و بیشتر از ۴.۸ میلیون بهبودی گزارش شده است.1399/04/02
23:35:51
5.0 / 5
2024
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , شركت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود