چهاردهمین پرتاب آزمایشی شركت بلو اوریجین با موفقیت انجام شد

چهاردهمین پرتاب آزمایشی شركت بلو اوریجین با موفقیت انجام شد

گردو دانلود: شرکت ˮبلو اوریجینˮ جف بزوس موشک ˮنیو شپردˮ را برای چهاردهمین بار با مانکن اسکای واکر (Mannequin Skywalker) به آسمان پرتاب کرد و این پرواز آزمایشی نیز با موفقیت انجام شد.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، مانکن مذکور در یکی از ۶ صندلی تعبیه شده برای خدمه در کپسول نشسته بود تا توسط آن عملکرد کلی موشک را در حین پرواز آزمایشی که طی آن به ارتفاع ۳۰۰ هزار فوت بالاتر از سطح زمین رسید، اندازه گیری کنند.
پژوهشگران شرکت این موشک را با تمرکز بر آزمایش خاصیت های جدید در کپسول که شامل خاصیت های محیطی، پنل های نمایش خدمه و سیستم های ارتباطی بود، در ساعت ۱۲: ۱۸ پس از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی روز گذشته از پایگاه Launch Site One در غرب تگزاس به پرواز درآوردند.
برمبنای اخبار CNBC، در این ماموریت کپسول به مرز میان اتمسفر زمین و فضای بیرونی ارسال شده که در آینده انسان ها برای رفتن به آنجا می بایست نفری ۲۰۰ هزار دلار بپردازند. آزمایش مذکور یکی از آخرین آزمایشات مورد نیاز پیش از انجام نخستین ماموریت سرنشین دار بلو اوریجین است. شرکت مذکور در حال برنامه ریزی است تا موشک را ظرف ۶ هفته آتی باردیگر به پرواز در آورند و بعد از آن طی چند ماه دیگر یک پرواز سرنشین دار انجام دهند.
بااینکه بنظر می رسد شرکت اسپیس ایکس ایلان ماسک در راه سفرهای فضایی تجاری پیشگام باشد، اما گفتنی است شرکت بلو اوریجین نیز چندان از ایلان ماسک عقب نمانده است.
در ماه اکتبر سال قبل بلو اوریجین با ۱۳ بار پرتاب نیو شپرد رکورد بازیابی موشک ها را شکست و با ماموریت موفقیت آمیز روز پنجشنبه نیز حالا بنظر می رسد که این شرکت همچنان در حال پیشرفت است.
بنابر گفته منابع مختلف خبری در پانزدهمین پرواز نیو شپرد شرکت مذکور بر روی بارگیری و تخلیه اعضای خدمه متمرکز خواهد بود.
طی آخرین پرواز موشک به سمت آسمان پرتاب شد و وقتی به حدود فاصله ۳۰۰ هزار فوت بالاتر از سطح زمین رسید، کپسول جدا شد و به سمت مدار حرکت کرد.
نیو شپرد حدود هفت دقیقه بعد از پرتاب روی زمین فرود آمد و کمی بعد نیز کپسول به دنبال آن فرود آمد.
این موشک برای گردشگری فضایی طراحی شده است و هدف آن بردن ۶ مسافر به فضا و شناور ماندن در مدار به مدت ۱۰ دقیقه است.
منبع:

1399/10/26
23:02:30
0.0 / 5
961
تگهای خبر: شركت , طراحی , هارد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳