ایران به صف تولیدكنندگان جهانی فوم آلومینیوم با خواص ویژه پیوست

ایران به صف تولیدكنندگان جهانی فوم آلومینیوم با خواص ویژه پیوست

به گزارش گردو دانلود فوم آلومینیوم سلول بسته همچون محصولات استراتژیك در حوزه مواد است كه یك شركت دانش بنیان موفق به تولید آن شده است.به گزارش گردو دانلود به نقل از معاونت علمی و فناوری، برخی مواد و محصولات صنعتی در حوزه فلزات و ریخته گری از اولین اقلامی بودند که شامل محدودیت های تحریمی شدند. این مورد جنبشی خودجوش را در بین فعالان دانش بنیان به وجود آورد تا با استفاده از این فرصت، ایران را برای همیشه از وابستگی به بیگانگان در واردات این محصولات بی نیاز کنند. فوم آلومینیومی سلول بسته همچون این محصولات است که با همت فعالان فناور، فناوری تولید آن بومی سازی شد.
کیانوش عسگری مدیرعامل شرکت دانش بنیان اظهار داشت: فوم آلومینیومی سلول بسته همچون محصولات پرکاربرد در صنایع مختلف به حساب می آید و همین تقاضای بالا در کشور بر اهمیت آن افزوده است. این محصول، فلز آلومنیوم است که از روش ریخته گری به شکل متخلخل تولید می شود. به علت برخی خصوصیت ها از جمله، وزن بسیار پایین، قابلیت جذب بالای انرژی، قابلیت جذب صدا، عایق حرارتی، قابلیت جذب ارتعاش، قابلیت جذب امواج و مقاومت در مقابل اشتعال، این نوع خاص از فلز کاربردهای بسیار متنوعی در صنایع مختلف دارد.
وی در ادامه اظهار داشت: همینطور این محصول در مقابل خوردگی هم مقاوم است و با محیط زیست هم سازگاری دارد. در رده بندی جهانی، این ماده در زمره مواد پیشرفته تلقی شده و جزو ۱۰ ماده نسل فردا شناخته می شود. تعداد کشورهای دارنده دانش فنی این محصول، کمتر از ۱۰ کشور پیشرفته در جهان است.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان اضافه کرد: قیمت محصول تولید شده در ایران تقریباً یک سوم قیمت مشابه خارجی است و همین مساله سبب شد تا تولید کننده داخلی نسبت به واردکننده از توان رقابتی بالاتری برخوردار باشد. با عنایت به خصوصیت های خاصی که دارد، این محصول درصنایع مختلفی مانند صنایع ساختمانی (سبک سازی و مقاومت در مقابل زلزله)، صنایع حمل و نقل، صنعت خودرو و استفاده در درب های ضد حریق و ضد سرقت به کار می آید.

1399/04/01
00:10:56
5.0 / 5
1877
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲