شبكه خدمات آزمایشگاهی در پارك فناوری پردیس افتتاح شد

شبكه خدمات آزمایشگاهی در پارك فناوری پردیس افتتاح شد

گردو دانلود: شبکه خدمات آزمایشگاهی در پارک فناوری پردیس در امتداد ارائه خدمات آنلاین افتتاح شد.به گزارش گردو دانلود به نقل از مهر، بامداد امروز برنامه های راهبردی در حوزه پژوهش و ترویج با حضور مسئولان پارک فناوری پردیس و صندوق نوآوری و شکوفایی در محل پارک رونمایی گردید. در این مراسم پلت فرم شبکه خدمات آزمایشگاهی ناحیه نوآوری پردیس افتتاح شد و در ادامه جشنواره پژوهش های مسئله محور(ریتکس)آغاز به کار کرد.
راه اندازی پلت فرم شبکه آزمایشگاهی
بهروز حسینی نسب مجری راه اندازی پلت فرم شبکه خدمات آزمایشگاهی ناحیه نوآوری پردیس با اعلان اینکه همیشه شکاف استفاده از خدمات آنلاین در ارائه خدمات آزمایشگاهی وجود داشته است، اظهار داشت: ما با راه اندازی این شبکه اهتمام داریم که این شکاف را از بین ببریم.
وی عنوان کرد: در راه اندازی این پلت فرم در اولین مرحله تلاش شده تا بستری برای معرفی محصولات و خدمات شرکت های داخل پارک باشد و شرکتها بتوانند محصولات و خدمات خودرا به دیگر شرکت های مستقر در پارک معرفی کنند. تلاش شده با ایجاد این پلت فرم واحد، شرکتها همه کالاها و خدمات خودرا بوسیله آن معرفی کنند.
جشنواره پژوهش های مسئله محور شروع به کار کرد
رسول رجایی کارشناس پژوهش فناوری پارک فناوری پردیس با اعلان اینکه جشنواره پژوهش های مسئله محور (ریتکس) برای توسعه و پشتیبانی از پژوهش های کاربردی و مسئله محور دانشگاهیان توسط پارک فناوری پردیس طراحی شده است اظهار داشت: این جشنواره در ادامه ماموریت راهبری پایان نامه های دانشگاهی و پشتیبانی از پژوهش شرکتها که باید هر دو در یک روندپیاده سازی شود از امروز اغاز به کار می کند.
وی با تاکید بر اینکه ریتکس بستری برای جریان سازی پژوهش های دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان است، افزود: ایجاد بستر تسهیل گری واسط پیوند نظام مند پژوهش های علمی و زیست بوم فناوری و نواوری کشور، جریان سازی شتاب بخشی و رونق گفتمان « پژوهش های مساله محور»، ایجاد بستر تسهیل گری پژوهش های علمی کشور در جهت مهارت افزایی و تحقق کسب و کارهای دانش بنیان، ایجاد پویایی پژوهشی در توسعه نسل های نوین دانشگاهی هم جوار پارک های فناوری و توجه کلان و همه جانبه نگر به تمامی مقوله های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، فناورانه و مردمی زیست بوم نوآوری در کشور از اهداف این جشنواره است.
به گفته کارشناس پارک پردیس، این جشنواره در چهار فاز هدایت گری و توانمندسازی، مهارت های عمومی، بوتکمپ های پژوهش مسئله مور، پژوهش های دانشگاهی مسئله محور، مهارت افزایی و تجاری سازی تخصصی و ورود به زیست بوم فناوری طراحی شده است. توانمندسازی هسته های پژوهشی در شرکت ها، پشتیبانی از تحقیق و توسعه شرکت ها، پشتیبانی از نمونه سازی و تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی، امکان جذب و استقرار در مرکز رشد نخبگان وتسهیلات خدمات آزمایشگاهی از موضوعاتی است که در پلت فرم پشتیبانی از پژوهش های مسئله محور حمایت می شود.


منبع:

1399/09/27
10:59:53
5.0 / 5
546
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵