معاونت علمی و فناوری اعلام كرد؛

ارائه ۸ هزار خدمت به صنایع و مراكز علمی توسط ایرانی ها خارج كشور

ارائه ۸ هزار خدمت به صنایع و مراكز علمی توسط ایرانی ها خارج كشور

عرضه بیشتر از 8 هزار خدمت تخصصی به صنایع و مراکز علمی، رهاورد اجرای برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور است.به گزارش گردو دانلود به نقل از معاونت علمی و فناوری، آمارها گواهی می دهد که اجرای برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور (Connect.isti.ir) تا حالا توانسته ۸ هزار خدمات تخصصی و دانشی ایرانیان خارج از کشور را به نفع کشور و مردم ثبت کند. تخصص هایی که به مراکز علمی، فناوری و صنعتی منتخب کشور معرفی می شود و برای رفع نیازهای فناورانه داخلی به کار می رود.
برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور با هدف استفاده از ظرفیت علمی و تخصصی پژوهشگران و متخصصان ایرانی و برقرار ارتباط با مراکز علمی، فناوری و صنعتی منتخب کشور در حال اجراست. این کار با ایجاد ۱۵۰ پایگاه شامل بهترین دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و شرکت های دانش بنیان کشور سرعت گرفته است.
بر اساس آخرین آمار ارائه شده تا حالا ۱۵۰ پایگاه تخصصی همکار به این برنامه پیوسته اند. پایگاه هایی که با هدف سرعت دادن به پروسه صادراتی زیست بوم فناوری و نوآوری در دیگر کشورها شکل گرفته اند و محلی هستند برای معرفی دستاوردهای فناورانه متخصصان ایرانی به دنیا.
مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اجرای این برنامه در تلاش است تا در قالب پشتیبانی از انجام پروژه های تحقیقاتی و فناورانه همچون پسادکتری، فرصت مطالعاتی، استاد مدعو و معین، راه اندازی کسب و کارهای فناورانه، اشتغال در شرکت های فناور و برگزاری سخنرانی و کارگاه های تخصصی به ارتباط موثر متخصصان ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی و فناوری برگزیده کشور کمک نماید.
«ارتقای سطح علمی و حرفه ای پایگاه تخصصی همکار»، «فراهم کردن شرایط مناسب برای توسعه فناوری های نوظهور و پیشرفته در کشور»، «فراهم کردن شرایط انتقال مهارت ها، روش ها و قابلیت های خدماتی نوین توسط متخصصان ایرانی خارج از کشور به داخل» و «کمک به تاسیس شرکت های فناور در حوزه های فناوری پیشرفته» همچون مهم ترین اهداف اجرائی کردن این برنامه توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.


منبع:

1399/09/25
12:16:22
5.0 / 5
523
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود