لباس فضایی ویرجین گلكتیك رونمایی گردید

لباس فضایی ویرجین گلكتیك رونمایی گردید

گردو دانلود: شرکت فضایی خصوصی ˮویرجین گلکتیکˮ(Virgin Galactic) از لباس فضایی جدید خلبانی خود که توسط شرکت تولید پوشاک ˮآندر آرمرˮ(Under Armour) تولید شده و در اولین پرواز آزمایشی سرنشین دار این شرکت توسط ˮدیو مک کیˮ و ˮسی جی استراکوˮ پوشیده خواهد شد، رونمایی نمود.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت فضایی خصوصی "ویرجین گلکتیک" لباس فضایی جدید خودرا که خلبانان آزمایشی آن در نخستین پرواز آزمایشی این شرکت به تن خواهند کرد و مقرر است در تأسیسات جدید این شرکت موسوم به "Spaceport America" در نیومکزیکو صورت گیرد، رونمایی نمود.
این شرکت در یک بیانیه مطبوعاتی نوشت: این لباس های فضایی که با همکاری شرکت "آندر آرمر" تولید شده اند، لباس های غیر تحت فشار هستند که طوری طراحی شده اند که لباس هایی باشند که در پروازهای فضایی با بیش از سه برابر سرعت صوت به فضا و بازگشت به زمین، بطور منظم استفاده شوند.
این شرکت اوایل سال جاری لباس فضایی مسافران خودرا معرفی و اشاره کرد که خلبانان نیز از لباس های مشابه با طیف رنگی مشترک استفاده می نمایند.
آن لباس که همین طور توسط شرکت "Under Armour" طراحی شده بود، از پارچه هایی تولید شده که به تنظیم دما و مدیریت تعریق بدن گردشگران فضایی کمک می نماید. لباس داخلی این یونیفرم هم آبی تیره بوده و در بعضی از قسمت های آن از رنگ طلایی استفاده شده که از پرتوهای خورشید الهام گرفته شده است.
شرکت سازنده گفته است که هر لباس تحت آزمایش دقیق خلبانان، مهندسان پرواز، متخصصان پزشکی و مربیان فضانوردی قرار گرفته و دارای خاصیت های عملکردی منحصر به فردی است.


"ویرجین گلکتیک" می گوید: خلبانان با پارچه های به رنگ مشکی در پهلوها و زانوها به همراه چکمه های مشکی بجای چکمه های آبی مسافران، برای یادآوری این نکته که مقصد هر پرواز فضایی، آسمان سیاه فضا است، از مسافران متمایز می شوند.
این لباس فضایی با وزن یک کیلوگرم(2.2 پوند) سبک وزن شمرده می شود، اما در عین حال از پارچه هایی بهره می برد که محکم و مقاوم هستند.
این لباس برای راحتی فضانوردان، چه در حالت غوطه وری در گرانش صفر و چه در هنگام شرایط دشوار پرواز با موشک و فشارهای آن زمان طراحی شده است. این لباس همین طور به تنظیم دمای بدن در مراحل مختلف پرواز کمک می نماید.
"ویرجین گلکتیک" هنوز چیزی در مورد چکمه های سیاه جدید خود نگفته است، اما در مورد چکمه های گردشگری گفته بود که کفش های مخصوص گردشگران فضایی به نحوی تولید شده که علاوه بر اینکه زیاد بزرگ نیست، سبک است.
این لباس های فضایی جدید در یک پرواز آزمایشی که ممکنست همین جمعه آینده(11 دسامبر) صورت گیرد، استفاده خواهند شد. "دیو مک کی" سرخلبان "ویرجین گلکتیک" می گوید: من خیلی مشتاقانه منتظر پوشیدن لباس فضایی خودم در نخستین پرواز فضایی هستم که اواخر این ماه و سپس بارها در آینده صورت خواهد گرفت.
"ویرجین گلکتیک" هنوز در حال آماده شدن برای پرواز تجاری افتتاحیه خود است که در آن مسافران خودرا احیانا بعنوان اولین گردشگران فضایی به لبه فضا خواهد فرستاد.
بیش از ۶۰۰ مسافر از ۵۸ کشور دنیا در لیست پرواز این ماموریت تجاری ثبت نام کرده اند.
منبع:

1399/09/15
13:36:22
5.0 / 5
876
تگهای خبر: تولید , ثبت نام , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود