ارتقای سلامت عضلات با كمك مغناطیس

ارتقای سلامت عضلات با كمك مغناطیس

به گزارش گردو دانلود با افزایش سن افراد، آنها به تدریج توده عضلانی و قدرت خویش را از دست می دهند كه این مورد می تواند منجر به ضعف و بیماری های دیگر در رابطه با سن شود.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، از آنجائیکه علل کاهش تدریجی توده عضلانی و قدرت افراد با بالا رفتن سن تا حد زیادی ناشناخته مانده است، ارتقای سلامت ماهیچه ها یکی از حوزه های تحقیقاتی است. یک مطالعه اخیر به رهبری محققان دانشگاه ملی سنگاپور(NUS) نشان داده است که چگونه یک مولکول موجود در ماهیچه ها به میدان مغناطیسی ضعیف، واکنش نشان داده است تا سلامت عضلات را ارتقا دهد.
طی این مطالعه که به سرپرستی پروفسور "آلفردو فرانکو اوبرگن"(Alfredo Franco-Obregón) از موسسه نوآوری و فناوری سلامت این دانشگاه انجام شد، محققان دریافتند که پروتئینی معروف به "TRPC۱" به "میدان های مغناطیسی نوسان دار ضعیف"(weak oscillating magnetic fields) پاسخ می دهد و این واکنشی/پاسخی است که وقتی فرد ورزش می کند، فعال می شود. این پاسخ به آهن ربا را می توان برای تحریک ریکاوری عضلات که می تواند کیفیت زندگی بیماران کم تحرک را بهبود بخشد بهره برد.
پروفسور اوبرگن اظهار داشت: استفاده از میدان های مغناطیسی پالس دار برای شبیه سازی بعضی از تمارین ورزشی به بیماران مبتلا به صدمه عضلانی و سکته مغزی کمک می نماید.
میدان های مغناطیسی مورد استفاده محققان برای تحریک سلامت ماهیچه ها فقط ۱۰ تا ۱۵ برابر بیشتر از میدان مغناطیسی زمین بود که این میدان بسیار ضعیف تر از میدان مغناطیسی آهنربای میله ای است.
برای نشان دادن نقش"TRPC۱" بعنوان آنتنی برای مغناطیس طبیعی برای تقویت سلامت عضلات، محققان با حذف ژنوم TRPC۱ سلول های عضلانی جهش یافته ای را که به هیچ میدان مغناطیسی پاسخ نمی دادند، مهندسی و ایجاد کردند و سپس توانستند با رساندن انتخابی TRPC۱ به این سلول های عضلانی جهش یافته در وزیکول های کوچک، حساسیت مغناطیسی را بازگردانند. سپس آنها شاهد تغییرات متابولیکی در عضلات مشابه آنچه بعد از ورزش ایجاد می شود بودند. رسیدن به این فرآیند و ارتقا سلامت عضلات بدون ورزش، می تواند بهبودی و توان بخشی بیماران مبتلا به اختلال عملکرد عضلانی را تسهیل کند.
پروفسور اضافه کرد: حدود ۴۰ درصد از بدن یک فرد با جثه متوسط ​​عضله است. نتایج ما تعامل متابولیکی بین عضلات و مغناطیس را نشان داده است که امیدوارم بتواند برای بهبود سلامت و طول عمر انسان مورد استفاده قرار گیرد.
این مطالعه یک نقطه عطف در درک چگونگی واکنش یک پروتئین اصلی به میدان های مغناطیسی است. سلامت متابولیک(Metabolic health) مانند وزن، سطح قند خون، انسولین و کلسترول به شدت تحت تاثیر سلامت عضلات است. از آنجائیکه ورزش یک تعدیل کننده قوی برای بیماری های متابولیک از راه کار روی عضلات است و میدان های مغناطیسی از مزایای مشابه ورزش برخوردار می باشند، چنین میدان مغناطیسی امکان دارد به بیمارانی که به علت آسیب، بیماری یا ضعف قادر به انجام ورزش نیستند، کمک نماید.
این پروژه اخیراً در افتتاحیه جوایز کاتالیزور طول عمر سالم که توسط آکادمی ملی پزشکی ایالات متحده برگزار شد، برنده "جایزه کاتالیست"(Catalyst Award) شده است. جایزه مذکور به علت پیشرفت نوآورانه محققان برای توسعه سلامتی و عملکرد انسان در زندگی به آنها اهدا شد.
یافته های این مطالعه در مجله "Advanced Biosystems" منتشر گردید.
منبع:

1399/09/12
13:15:04
5.0 / 5
716
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳