3 درصد از افراد بزودی واكسن كووید-19 دریافت می كنند

3 درصد از افراد بزودی واكسن كووید-19 دریافت می كنند

به گزارش گردو دانلود خراسان رضوی یكی از مقامات بهداشت اعلام نمود: حدود ۳ درصد از افراد واكسن های در حال تولید كووید-۱۹ را در اوایل سال میلادی دریافت خواهند كرد.


به گزارش ال اس ام نیوز، کمیسیون اروپا توافق نامه ای برای خرید ۳۰۰ میلیون واکسن با شرکتهای فایزر (Pfizer) و بیو ان تک (BioNTech) منعقد کرده است. این دو شرکت اعلام کردند: واکسن ساخته شده مشترک آنها ضد کرونا ویروس جدید اثربخشی ۹۰ درصدی در فاز سوم داشته است.
داکی زاوادسکا مدیر گروه مشاوران ایمن سازی ملی لتونی اظهار داشت: هنوز هیچ واکسنی ضد کووید-۱۹ در اروپا یا ایالات متحده تایید نشده است. این دو شرکت هم با ارزیابی سریع این موفقیت را اعلام نمودند اما ارزیابی سریع ابزاری برای ارزیابی داروها در شرایط اضطراری است.
وی توضیح داد که به صورت معمول، برای ثبت یک محصول دارویی ساخته شده تمام شواهد جمع آوری و عرضه می شود اما هم اکنون به علت همه گیری، نتایج مطالعات فاز سوم به علت سرعت زیاد با بعضی از موارد هماهنگ نیست. در نتیجه، روند ارزیابی با سرعت بیشتری انجام شده است؛ البته اهمالی در معیارهای ایمنی و کارآیی صورت نگرفته است.
وی در مورد احتمال دریافت واکسن اظهار داشت: "این طور نیست که کشورهای ثروتمندتر ابتدا این واکسن را دریافت نمایند. دوزهای اول متناسب با اندازه جمعیت توزیع می شود. در آینده نزدیک (اوایل سال آینده میلادی) حدود ۳درصد از جمعیت نخستین دوزها را دریافت می کنند. "
وی افزود: در بهترین حالت ۸۰۰ هزار نفر تا آخر سال ۲۰۲۱ دوز واکسن را دریافت می کنند.
هر کشور گروه های جمعیتی را که نخستین واکسن برای آنها در دسترس باشد، شناسایی می کند. وزارت بهداشت و گروه مشاوره ایمن سازی ملی کشور لتونی هم قصد دارند واکسیناسیون اولیه را نسبت به کارمندان بهداشت انجام دهند. همینطور واکسیناسیون افراد مسن به منظور کاهش مرگ ومیر و تعداد مبتلایان به عفونت شدید بسیار مهم می باشد.
وی بیان نمود: "در اینجا باید انتخاب گردد که آیا اولویت با افرادی است که از بیماران مراقبت می کنند و یا افرادی که امکان دارد در معرض بیشترین خطر بیماری جدی و مرگ باشند".
وی امیدوار است که این انتخاب توافقی باشد. علاوه بر این با گسترش آگاهی از ویروس می تواند این گروه ها تغییر کنند.
منبع:

1399/08/23
12:57:07
5.0 / 5
753
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳