نشانه های بیماری پوستی در بیماران مبتلا به كووید-19

نشانه های بیماری پوستی در بیماران مبتلا به كووید-19

گردو دانلود: پژوهشگران آمریكایی در بررسی جدید خود، نشانه های مربوط به بیماری های پوستی متفاوت را در بیماران مبتلا به كووید-19 ارزیابی كردند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، بررسی جدید پژوهشگران آمریکایی نشان میدهد که بعضی از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ بعد از برطرف شدن عفونت، از مشکلات پوستی مداوم رنج می برند. پژوهشگران در بررسی بیماران بهبود یافته کووید-۱۹ دریافتند که نشانه های بیماری در آنها بطور کامل بهبود نمی یابد.
این گروه پژوهشی در این پروژه، حدود ۱۰۰ بیمار بهبود یافته کووید-۱۹ را که نشانه های بیماری پوستی در آنها وجود داشت، مورد بررسی قرار دادند و مدت زمان باقی ماندن نشانه ها را نیز ارزیابی کردند.
مدت زمان باقی ماندن نشانه های بیماری در بین افراد مورد بررسی، به صورت میانگین ۱۲ روز بود. بیماری هایی مانند موربیلیفرم و کهیر، به ترتیب هفت و چهار روز در بیمارانی که کووید-۱۹ آنها تایید شده بود، باقی ماندند و حداکثر زمان باقی ماندن آنها ۲۸ روز بود. اختلال "پاپولواسکواموس"(Papulosquamous) به صورت میانگین ۲۰ روز طول کشید. "سرماسوزک"(chilblains) که به قرمز شدن انگشتان دست و پا می انجامد و در این مورد خاص، "COVID toes" نامیده می شود، ۱۵ روز در بیمار مشکوک به کووید-۱۹ و ۱۰ روز در بیماری که کووید-۱۹ او تایید شده بود، باقی ماند اما نشانه های این بیماری در شش نفر از بیماران، حداقل ۶۰ روز و در دو بیمار که کووید-۱۹ آنها تایید شده بود، ۱۳۰ روز باقی ماند.
"اسثر فریمن"(Esther Freeman)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: یافته های ما، بیمارانی را نشان میدهد که نشانه های بیماری پوستی ناشی از کووید-۱۹ به خصوص COVID toes را در خود دارند. یافته های این پژوهش، آگاهی ما را در مورد اثرات بلندمدت کووید-۱۹ در اندام های متفاوت بدن می افزاید. پوست می تواند روزنه ای برای ورود التهاب به درون بدن باشد. ما به پزشکان سفارش می نماییم که نشانه های بیماری پوستی را در بیماران مبتلا به کووید-۱۹ مورد ارزیابی قرار دهند.
منبع:

1399/08/09
23:30:46
5.0 / 5
819
تگهای خبر: پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان گردو دانلود