روماتیسم مفصلی خطر مبتلاشدن به دیابت نوع 2 را بیشتر می كند

روماتیسم مفصلی خطر مبتلاشدن به دیابت نوع 2 را بیشتر می كند

گردو دانلود: پژوهشگران انگلیسی در بررسی جدید خود دریافتند كه روماتیسم مفصلی می تواند خطر مبتلاشدن به دیابت نوع دو را افزایش دهد.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از وب سایت رسمی دانشگاه منچستر، پژوهش جدیدی نشان میدهد که روماتیسم مفصلی می تواند خطر مبتلاشدن به دیابت نوع دو را تا ۲۳ درصد افزایش دهد و ممکنست هر دو بیماری، به واکنش التهابی بدن بینجامند.
التهاب، یک عامل مهم در آغاز و گسترش دیابت است و روماتیسم مفصلی نیز یک بیماری خودایمنی و التهابی محسوب می شود. نظر پژوهشگران این است که التهاب در رابطه با روماتیسم مفصلی می تواند خطر مبتلاشدن به دیابت را در آینده افزایش دهد.
این گروه پژوهشی به سرپرستی "زیژینگ تیان" (Zixing Tian) و دکتر "آدریان هیلد" (Adrian Heald)، پژوهشگران دانشگاه منچستر، به جست و جو در پایگاه داده های حوزه پزشکی پرداختند که تا ۱۰ مارس سال جاری گردآوری شده بودند. آنها در پژوهش خود، امکان مبتلاشدن به دیابت نوع دو را در افراد مبتلا به روماتیسم مفصلی و افراد دیگر مورد بررسی قرار دادند.
پژوهشگران جهت بررسی خطرات مربوط به این بیماری، به تجزیه و تحلیل آماری پرداختند. آنها در بررسی های خود دریافتند که روماتیسم مفصلی می تواند امکان مبتلاشدن به دیابت نوع دو را تا ۲۳ درصد افزایش دهد. بگفته آنها، یافته های این پژوهش نشان می دهند که مسیرهای التهابی، در مبتلاشدن به دیابت نقش دارند.
پژوهشگران در مورد پروژه خود گفتند: ما در این پژوهش نشان دادیم که عوامل مبتلاشدن به دیابت در افراد مبتلا به روماتیسم مفصلی باید مورد بررسی و مدیریت بیشتری قرار بگیرند. عواملی که سطح التهاب را کم می کنند، می توانند نقش مهمی در پیش گیری از دیابت نوع دو داشته باشند.
منبع:

1399/06/31
13:29:07
5.0 / 5
906
تگهای خبر: پروژه , دانشگاه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود