توسعه غشاهای تصفیه آب محور کارهای بین المللی ستاد مواد پیشرفته

توسعه غشاهای تصفیه آب محور کارهای بین المللی ستاد مواد پیشرفته

به گزارش گردو دانلود، دبیر ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی ریاست جمهوری، اظهار داشت: در توسعه فناوری های مشترک بین المللی توسعه غشاهای تصفیه آب در دستور کار قرار گرفته است.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا، دکتر صادق صادق زاده امروز در نشست خبری اولین فراخوان پروژه های مشترک و گرنت های بین المللی ستادهای توسعه فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری، اظهار داشت: تمرکز برنامه ریزی ستاد مواد و ساخت پیشرفته در ۴ حوزه مواد معدنی، پتروشیمی، مواد نوظهور و ساخت پیشرفته است، ضمن آنکه ساخت افزایشی شامل پرینترهای سه بعدی است.
وی ادامه داد: طبق پیش بینی ها این پرینترها در صنایع کاربردهای وسیعی می یابند و ما از اکنون باید به فکر توسعه این فناوری در کشور باشیم و توسعه این فناوری را در دستور کار قرار داده ایم.
صادق زاده توسعه مواد پیشرفته را از دیگر برنامه های این ستاد نام برد و تصریح کرد: موادی چون پیزوالکتریک ها، عایق های پیشرفته، مواد حافظه دار و سوپرآلیاژها و مواد ترمیم شونده همچون مواد پیشرفته هستند که درحال توسعه فناوری های در رابطه با آنها هستیم.
دبیر ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته با اشاره به انتشار فراخوان برای اجرای پروژه های مشترک، محور این فراخوان را توسعه و ساخت فناوری غشاء برای تصفیه آب دانست و تصریح کرد: طراحی و توسعه فناوری غشاهای مجتمع از حوزه های اولویت دار این فراخوان است.
به گفته ی ایشان، این غشاها، قسمتی از سامانه های شیرین سازی آب هستند که برای تصفیه آب با مواد آلاینده پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع سامانه ها به توسعه فناوری های در رابطه با تصفیه آب کمک می کنند.
منبع:

1402/09/28
15:43:42
5.0 / 5
296
تگهای خبر: پروژه , پرینتر , طراحی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان گردو دانلود