درمان بیماری سالک با داروی دانش بنیان ایرانی

درمان بیماری سالک با داروی دانش بنیان ایرانی

گردو دانلود: یک شرکت دانش بنیان فعال در عرصه دارو و فرآورده های پیشرفته تشخیص و درمان، از تولید یک کرم گیاهی با اثر درمانی بر زخم سالک آگاهی داد.به گزارش گردو دانلود به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری نعمتی مدیرعامل شرکت دانش بنیان بهپاد طب ایرانیان با اشاره به این که هدف اصلی شرکت تولید داروهای تنظیم کننده سیستم ایمنی قابل استفاده در درمان بیماریهای مختلف با تکیه بر درمان سرطان، بیماریهای عفونی، بیماریهای التهابی مزمن و خود ایمن، تولید دانش فنی برای شناسایی، استخراج و فرمولاسیون ایمونومدولاتورها و تولید مکمل های تنظیم کننده سیستم ایمنی است؛ اضافه کرد: هم اکنون یکی از حوزه های تخصصی فعالیت شرکت، شناسایی و استخراج ایمونومودولاتورهای گیاهی است. یکی از محصولاتی که جز ایمونومدولاتورها گیاهی در آن مورد استفاده قرار گرفته است کرم ۱LeishG با اثر درمانی بر زخم سالک یا لیشمانوز جلدی است که در مراکز درمانی، بیمارستان ها، شبکه های بهداشت و کلینیک های پوست به کار می آید.
وی اضافه کرد: باتوجه به افزایش دامنه این بیماری در چند سال اخیر در خیلی از استانهای کشور مانند ایلام، فارس، خوزستان، سیستان و بلوچستان، بوشهر و … کاربرد آن در داخل کشور بسیار فراوان خواهد بود همین طور کشورهای حوزه مدیترانه نیز به وفور به این بیماری مبتلا هستند و می توانند مصرف کننده این دارو باشند.
مدیرعامل شرکت بهپاد طب ایرانیان بیان کرد: فرآورده هایتک ۱LeishG که حاصل تحقیقات و مطالعات پژوهشگران و دانشمندان شرکت در بیش از ۲۰ سال قبل است، مراحل انجام مطالعات آزمایشگاهی و بالینی را به انتها رسانده و در ضمن این مدت با انجام مطالعات بالینی مختلف فرمولاسیون آن بهینه شده است. اثربخشی فرآورده طبیعی ۱LeishG در زخم های کوچک ۱۰۰ درصد و در زخم های بزرگ مشابه داروی استاندارد خارجی است.
وی افزود: این محصول که از جنبه های مختلف در درمان لیشمانیوز جلدی مؤثر است خاصیت های منحصر به فردی دارد؛ از آنجا که یکی از معض های اصلی بیماری سالک، اسکار بجا مانده بعد از درمان بیماری است، فرآورده ۱LeishG این خاصیت منحصر به فرد را دارد که علاوه بر درمان بیماری با خاصیت ترمیم کنندگی خود در زخم های کوچک و متوسط اسکار زخم را نیز ترمیم کند.
نعمتی اضافه کرد: همین طور خاصیت منحصر به فرد دیگر این محصول شکل دارویی آنست که بصورت کرم است؛ درمان روتین لیشمانیوز جلدی هم اکنون استفاده از فراورده های تزریقی وارداتی است که استفاده از آن علاوه بر دردناک بودن تزریق در محل زخم، نیاز به تیم پرستاری داشته و استفاده از آن توسط خود بیمار ممکن نیست؛ اما از آنجائیکه این فرآورده به شکل کرم فرموله شده است امکان استفاده شخصی به بیمار را می دهد و استعمال آن برای بیمار دردناک نخواهد بود.
این کارشناس فناور همین طور اظهار داشت: هم اکنون تمامی فراورده های درمانی سالک در داخل ایران داروهای شیمیایی وارداتی هستند که یا بصورت product Finish وارد شده یا ماده موثره آن وارد شده و در داخل کشور فرموله می شود. علاوه بر اثر گذاری تحریم ها بر واردات این محصولات هزینه تامین آنها بسیار زیاد بوده اما فرآورده ۱LeishG یک فرآورده طبیعی و بطورکامل بومی بوده که برای فرمولاسیون آن نیاز به هیچ نوع ماده موثره وارداتی است.
وی در آخر اظهار داشت: از دیگر خاصیت های متمایز کننده این دارو از روش های درمان استاندارد عدم وجود عوارض جانبی می باشد؛ این دارو مجوزهای لازم از وزارت بهداشت را گرفتن کرده و درحال ارائه به بازار است.


منبع:

1402/07/24
08:29:16
5.0 / 5
368
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان گردو دانلود