در دانشگاه شهیدبهشتی صورت گرفت؛

راه اندازی دستگاه تونل باد مادون صوت برای طراحی تجهیزات هواپیما

راه اندازی دستگاه تونل باد مادون صوت برای طراحی تجهیزات هواپیما

به گزارش گردو دانلود، دستگاه تونل باد مادون صوت در لابراتوار تخصصی ایرودینامیک دانشکده تکنولوژی های جدید و مهندسی هوافضای دانشگاه شهیدبهشتی افتتاح شد.به گزارش گردو دانلود به نقل از دانشگاه شهیدبهشتی، دستگاه تونل باد مادون صوت با سطح مقطع اتاق آزمون ۶۰ *۱۵۰ بعد از بارگیری از مبدا در صبح در دانشگاه شهید بهشتی مستقر شد.
تونل باد یکی از مهم ترین دستگاههای تحقیقاتی در قسمت مهندسی هوافضا است که با تشکیل یک جریان هوای یکنواخت و توسعه یافته فاقد اغتشاشات احتمالی و مخرب، امکان آزمایش و تحقیق روی پدیده های پیچیده سیالاتی- ایرودینامیکی و همینطور طراحی وسایل پیچیده ای همچون هواپیما، راکت، بدنه خودرو را فراهم می سازد. این وسیله همینطور امکان شبیه سازی شرایط متعدد جریان هوا را بر روی سازه های اجسام پرنده میسر می سازد.
در فرایند شبیه سازی توسط تونل باد امکان تست های ایرودینامیکی و مرئی سازی جریان حول جسم پرنده امکان پذیر شده و می تواند با بهینه کردن ضرایب لیفت و درگ، افزایش سرعت نهایی، شناسایی و از بین بردن نواحی با جریان های دارای گرادیان های شدید و کاهش نویز برای وسایل پرنده هوایی روند طراحی و ساخت را تسهیل کند.


منبع:

1402/04/25
12:39:27
5.0 / 5
301
تگهای خبر: دانشگاه , طراحی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲