با حضور معاون علمی و فناوری؛

رونمائی از اولین خط تولید جلبک اسپیرولینا و درخت جلبکی

رونمائی از اولین خط تولید جلبک اسپیرولینا و درخت جلبکی

به گزارش گردو دانلود، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با هدف افتتاح خطوط تولید دانش بنیان، خانه های خلاق و نوآوری به استان آذربایجان شرقی سفر کرد.به گزارش گردو دانلود به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری وارد شهر تبریز شد و مورد استقبال استان دار و مسؤلان استانی قرار گرفت.
ستاری در این سفر یک روزه، خطوط تولید محصولات هوشمند در حوزه لوازم خانگی، اولین خط تولید جلبک اسپیرولینا، اولین خانه خلاق و نوآوری تبریز و خانه خلاق و نواوری شهرستان مرند را افتتاح می کند.
توسعه فناوری اینترنت اشیا با خط تولید ایران ساخت
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در اولین بخش این سفر، با حضور در یک شرکت دانش بنیان از خط تولید، عرضه پروژه طراحی و توسعه تولید موبایل هوشمند ملی بازدید و از محصولات ایران ساخت حوزه اینترنت اشیا بازدید می کند.
این شرکت دانش بنیان بعنوان بزرگ ترین طراح و تولید سیستم های هوشمند لوازم خانگی و همینطور صنایع خودرویی کشور، زمینه را برای توسعه فناوری های هوشمند همچون اینترنت اشیا در تجهیزات خانگی، خودرویی و صنعتی فراهم نموده است.
راه اندازی خط تولید جلبک اسپیرولینا به روش بیوفنس
ستاری همینطور از خط تولید ایران ساخت جلبک اسپیرولینا که بوسیله ی یک شرکت دانش بنیان به راه افتاده است، بازدید می کند. سالن کشت جلبک اسپیرولینا، ایران را در شمار کشورهای دارنده فناوری کشت این محصول راهبردی به روش بیوفنس قرار می دهد. با عنایت به توسعه روز افزون کاربردهای جلبک اسپیرولینا از صنایع غذایی تا پتروشیمی و محیط زیست، جزو محصولات راهبردی به حساب می آید و راه اندازی خط تولید این محصول، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همینطور از دستگاه تصفیه هوای ایران ساخت با استفاده از جلبک اسپیرولینا رونمایی خواهد نمود.
این دستگاه ایران ساخت، به اندازه ۱۵۰ درخت اکسیژن تولید می کند و تحت عنوان درخت جلبکی شناخته می شود. این محصول ایران ساخت از قابلیت پالایش، تصفیه و حذف انواع آلاینده ها همچون گازهای فرّار، فلزات سنگین سموم، ریزگردها و سایر آلاینده های زیست محیطی تا اندازه مؤثری برخوردار می باشد.
افتتاح خانه های خلاق و نوآوری تبریز ومرند
همچنین در این سفر با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اولین خانه خلاق و نوآوری تبریز افتتاح می گردد و وی از نمایشگاه محصولات خلاق مستقر در این خانه خلاق و نوآوری بازدید می کند.
شناسایی طرح های خلاق و نوآورانه در حوزه های مختلف علوم انسانی و صنایع خلاق، جذب و پشتیبانی از ایده ها و محصولات خلاق با رویکرد صادراتی و توسعه بازار صادراتی، ایجاد شبکه ها و سامانه های راهبری، عرضه مشاوره های تخصصی، آموزش، ساخت و تولید، افزایش کیفیت، دسترسی، بهره وری و رقابت پذیری و تولید، توسعه محصول و زیر ساخت و توانمندسازی از خدمات این خانه خلاق و نوآوری است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، در ادامه این سفر از واحدهای مستقر و نمایشگاه محصولات دانش بنیان پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی بازدید می کند و در ادامه آن، تفاهمنامه ایجاد کارخانه نوآوری تبریز منعقد خواهد شد.
ستاری در این سفر یک روزه، مرکز رشد سراب، مرکز رشد مرند، خانه خلاق و نوآوری ماندگار مرند، خط تولید کاغذهای پایه شرکت دانش بنیان شیمی پژوهش صنعت و مرکز رشد جامع دانشگاه صنعتی سهند تبریز را در چارچوب ویدئوکنفرانس افتتاح خواهد نمود.
نشست با نخبگان فعال در حوزه اقتصاد دانش بنیان استان آذربایجان شرقی، حضور در نشست اقتصاد دانش بنیان استان و تجلیل از اولین هسته مسئله محور دانش بنیان کشور (طرح شهید احمدی روشن) از دیگر برنامه های معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در این سفر یک روزه است.

1401/06/15
23:17:06
5.0 / 5
550
تگهای خبر: اینترنت , پروژه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود