توسط یك تیم استارت آپی ایرانی؛

كیت پایش درمان سرطان ساخته شد

كیت پایش درمان سرطان ساخته شد

گردو دانلود: پژوهشگران یك تیم استارت آپی موفق به تولید كیتی شدند كه فرآیند درمان افراد مبتلا به سرطان را حین شیمی درمانی پایش می كند.مهدی رحمانیان، مدیر یک تیم استارت آپی تولیدکننده کیت های CTC برای شمارش سلول های خونی مبتلایان به سرطان حین درمان در پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: ما موفق شدیم کیت هایی را طراحی نماییم که سلول های توموری در گردش خون را از نمونه خون بیمار مبتلا به سرطان جدا نماییم.
وی با اعلان اینکه با بهره گیری از این کیت ها می توان میزان افزایش سلول های خونی بیمار را پایش و مونیتور کرد، اضافه کرد: هم اکنون زمانیکه یک بیمار تحت شیمی درمانی است تا پس از یک فرآیند ۱۲ جلسه ای نمی توان میزان پیشرفت یا پس رفت بیماری در پیکر شخص را پایش کرد اما بواسطه این کیت پس از جلسه دوم -سوم این امر امکان پذیر است.
وی اضافه کرد: در واقع بافتی که بعنوان بافت سرطانی در بدن بیمار است پس از عمل جراحی ممکنست عود کند و این کیت از عود مجدد جلوگیری می کند و یا احتمال آنرا کم می کند.
مدیر یک تیم استارت آپی تولیدکننده کیت های CTC برای شمارش سلول های خونی مبتلایان به سرطان حین درمان افزود: اگر کمتر از یک میزانی بود، نشان میدهد شیمی درمانی پاسخ می دهد.
رحمانیان اشاره کرد: هم اکنون امکان مانیتور کردن بیماران حین شیمی درمانی امکان پذیر نیست که این امر مشکلاتی به دنبال دارد؛ بعنوان مثال پس از یک فرآیند شیمی درمانی ممکنست تومور در بدن بیمار متاستاز کند بدین جهت اگر با این کیت مشخص شود که شیمی درمانی تاثیری ندارد فرد می تواند شیمی درمانی را ادامه ندهد.
مدیر این تیم استارت آپی عنوان کرد: در واقع بافتی که بعنوان بافت سرطانی در بدن بیمار است پس از جراحی معین نیست که بزرگ می شود یا کوچک که با این کیت ها قابل تشخیص است؛ البته روش هایی مانند پت اسکن و پت سی تی وجود دارند ولی استفاده از این روش ها برای پس از فرآیند شیمی درمانی است.
وی با اشاره به مخاطب این کیت ها اظهار داشت: انکولوژیست ها، آزمایشگاه ها و مراکز درمانی می توانند از این کیت ها استفاده کنند؛ همین طور این کیت در درمان های رادیو تراپی، سلول تراپی، ایمنی درمانی و… در رابطه با سرطان قابل استفاده می باشد.
مدیر یک تیم استارت آپی تولیدکننده کیت های CTC برای شمارش سلول های خونی مبتلایان به سرطان حین درمان با اعلان اینکه این کیت ساخته شده اظهار داشت: پس از ۶ ماه گذراندن کلینیکال ترایال می توانیم آنرا به تولید انبوه برسانیم.
وی با اشاره به خاصیت های این محصول اظهار داشت: کیت هایی که در سایت های خارجی هستند قیمت بالایی دارند و کیفیت و دقت کیت هایی که طراحی نموده ایم را ندارند.


1399/04/28
13:22:19
5.0 / 5
1978
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲